Belgele.net Nedir? Nasıl Çalışır?

Basit - Hızlı - Etkili

UI / UX, Görsel Tasarım alanlarında, aradığınız çalışma arkadaşını ve hayalinizdeki işi bulmanıza yardımcı oluyoruz.

Hakkımızda

Belgele.net ilk olarak 2010 yılında basit bir fikirle ortaya çıktı. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunları hedefleyen projenin amacı; işe giriş ve işte ilerleme konularında yaşanan “Bilginin belgelenmesi” sorununa ekonomik ve hızlı bir çözüm getirmekti. Online sertifika sınavları yoluyla, isteğe göre sertifikaların basılıp kargolanabildiği sistemdi. E-tohum’da o yıl en iyi 40 yeni girişimden biri olduysa da fazla ilerleyemedi.

Geçen zamanla birlikte tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de kalifiye bilişim uzmanlarına ihtiyaç katlanarak arttı. Diğer taraftan da çalışanların, aradıkları gibi bir iş sahibi olmaları zorlaşmaya başladı.

 

Biz de Belgele.net ekibi olarak, bu iki kutuplu bulmacaya bir çözüm ürettik ve başlangıç olarak arayüz, web tasarım, kullanıcı deneyimleri, ön yüz konularında uzmanların bir arada olabildiği, bu konularda çalışma arkadaşı arayan firma veya girişimlerin aradıklarını bulabilecekleri bir platform oluşturduk.

 

Süreç Nasıl İşliyor?

Belgele.Net’te öncelikli amacımız kalifiye uzmanlarla, onları arayan proje sahiplerini buluşturmak.

Firma ve proje sahipleri için, görsel tasarım profesyonelleriyle önceden tanışıyor, görüşüyor, gerektiğinde uzmanlıklarını da belgeleyerek uzmanı oldukları alanları belirliyoruz.

Bunun için öncelikle bize başvuran firma ve proje sahiplerinden aradıkları uzmana dair beklentilerini ve projeye / firmaya dair detaylar, çalışanlara sunulan imkan ve fırsatları da öğreniyor ve özel bir iş ilanı hazırlıyoruz.

Adaylarsa ilgilendikleri pozisyonlara, üyelik gerektirmeyen yapımız sayesinde, sadece gerekli bilgileri girerek istedikleri pozisyona başvurabiliyorlar. Bu bilgiler: İsim, e-posta ile özgeçmiş ve portfolyo linklerinden ibaret. Hepsi bu kadar 🙂

Ardından kısa bir skype görüşmesi ve talep edildiyse mini bir çoktan seçmeli test ile uzmanlık seviyesini belirliyor ve en iyi adaylarla proje sahiplerini buluşturuyoruz.

Belgele.Net yöntemiyle, firmalar onlarca veya yüzlerce görüşme ve uzun seçim süreçlerinden kurtulup, uzmanlığı ispatlanmış adaylarla buluşuyor. Proje veya iş arayışındaki uzman adaylarsa bilgileri ve birikimlerini sadece Belgele.Net’le paylaşarak, aradıkları pozisyona kestirme yoldan ulaşabiliyorlar.

Sertifikalar?

Erken başvurularla sıralamanızı yükseltmek için uzmanlıklarınızı sertifikalarla göstermekten daha iyi bir yöntem yoktur. Eğer mesleki sertifikalarınız varsa, bunları bildirmeniz ve uzman listelerinde armalar kazanarak öne çıkmanız daha da kolaylaşır. Örneğin, Arayüz Tasarımı (UI) konusunda açılacak bir pozisyon için tavsiye edilecek uzmanlar arasında Web Tasarım Konseptleri konusunda sertifika sahibi bir aday haliyle öne çıkacak ve daha çok dikkat çekecektir. Bilgi ve Tecrübelerinizi sertifikalarla belgeleyebilmeniz için, Belgele.Net sertifika sınavları da yolda.